Kategoriler
Tarifler

Lungo Kahve Nasıl Yapılır?

Lungo Kahve, diğer espresso kahvelerle karşılaştırıldığında daha çok suyla açıldığı için hafif bir tat sunmaktadır. Lungo, İtalyancada “uzun” anlamına geliyor. Fransızcada ise cafe allonge adıyla biliniyor.

Lungo Kahve Tarifi

Lungo Kahve kısa sürede hazırlanabilir ve eşsiz bir lezzet ortaya çıkar. Bunun için öncelikle belirtmek isteriz ki Lungo Kahve, espresso makinesinde yapılmaktadır. Alışılmış espresso kahveden miktarına göre yaklaşık 2 kat fazladır. Su oranı da bir miktar daha azdır. Makinede pişirme süresi 1 dakikadır ve tercih edilen hacmin 50-60 ml olması gerekir. Lungo Kahvenizi hazırlarken kahve çekirdeklerinin cihaza en iyi şekilde sıkıştırılmasını yapmalısınız. Bu, kahvenin aromasının korunmasını sağlayacaktır. 1 dakikalık demlenme süresinden sonra Lungo Kahveniz afiyetle tüketime hazırdır.

Lungo Kahvenin su miktarı diğer espresso kahvelerden fazla olduğu için fincanları da farklılık gösterir. Lungo kahve fincanları genel olarak 100 ml ile 70 ml arasındadır. Fincanların porselen veya cam olması fark etmez. Hatta çift camlı fincanlar da kullanılmaktadır. Dolayısıyla seçeceğiniz fincan daha çok kahvenizin şıklığını etkileyen bir özelliğe sahiptir. Oldukça sade servis edilebilen Lungo Kahve, dondurmaya, kremaya ya da başka ek süslemelere gerek duymamaktadır. Sıcak içmenizi öneriyoruz. Hatta sıcaklığını daha uzun süre muhafaza etmesi için fincanınızı öncesinde sıcak suyla yıkayabilir, kısa süre dinlendirebilirsiniz. Lungo Kahve Kaç Kalori? Lungo Kahve kalori açısından oldukça düşük kaloriye sahiptir. Küçük kahve fincanında tüketeceğiniz lungo kahvenin kalori değeri yaklaşık 6’dır. Bu son derece düşüktür ve bu yüzden diyet yaparken de rahatlıkla tüketebilirsiniz. Eğer diyette iseniz ve kilo vermek, yağlarınızı yakmak istiyorsanız önceliğiniz spor olmalı. Düzenli spor yaparsanız ve yeme içmenize dikkat ederseniz Lungo kahve de içebilirsiniz. Fakat her şey gibi fazlasından kaçınmalısınız. Günde en fazla 2-3 fincan Lungo tüketmeniz sağlığınız için idealdir. Ne kadar kalori tüketirseniz o kadar kilo alacağınızı ve aldığınız kalorileri yakmak için daha fazla emek sarf etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kafein, ölçülü alındığı taktirde insan vücudu için oldukça faydalıdır. Metabolizmayı hızlandırır. Tansiyonu dengeler. Bunlar ilk akla gelenlerdir. Fakat yoğun tüketildiğinde ise çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Uzmanlar günlük kafein miktarı tüketiminin 300 mg civarında olmasını öneriyor. Bu da 3 ya da 4 fincan kahveye denk geliyor. Daha fazlası ise vücudunuz tehdit etmeye başlar. Kafein içeren içeceklerin başında, tüm dünyada en fazla tüketilen içecekler arasında yer alan kahve geliyor. Lungo Kahve, kahve menülerinde, içecek reyonlarında sıklıkla bulunuyor. Espresso kahve türleri arasında yer alan Lungo Kahve, daha yumuşak bir içime sahip olması yönüyle öne çıkıyor. Eğer espresso cihazınız varsa rahatlıkla hazırlayabilir, düzenli olarak tüketebilirsiniz. Sade ve sıcak bir içimi olan bu kahvenin tercih edilme oranı gün geçtikçe daha da artıyor ve sizler kendi ofisinizde, evinizde rahatlıkla hazırlayarak lezzetini tadabilirsiniz. İçimi oldukça yumuşaktır. Evinizde, iş yerinizde, ofisinizde ve diğer bütün bulunduğunuz yerlerde espresso cihazlarınız varsa piyasada yer alan Lungo Kahve çeşitleri arasından seçim yaparak temin edebilirsiniz. Markaların ürünleri farklı gramajlarda ve farklı fiyatlarda tercihe açılmış bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir