Kategoriler
Pratik Bilgiler

Kahve Peelingi & Maskesi Nasıl Yapılır?

Peeling uygulamaları ile hayalini kurduğunuz cilde sahip olabilirsiniz. Peeling ile cildinizin daha canlı ve daha pürüzsüz hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizdeki ölü derileri arındırır, yapacağınız makyajların daha kolay uygulanır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Peeling yapılan cilde kırışıklık önleyici kremlerin, leke kremlerinin ve diğer kozmetik ürünlerinin daha kolay nüfuz edeceğini ve daha iyi sonuçlar vereceğini unutmamalısınız. İşte uzun yıllardır keyif için içilen, ofislerde ve evlerde yorgunluğu gidermek için tercih edilen kahve, son yıllarda peeling olarak da tercih edilmeye başlandı. Çünkü kahve peelingi çok güzel sonuçlar veriyor ve her ciltte uygulanabiliyor.

Kahve ile Peeling Tarifi

Şişkinliği Alıyor

Kahve telvesi peelingi elde, dudakta, yüzde ve vücudun diğer yerlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Cildin şişkin görünmesini en aza indiriyor. Kan damarlarını daraltıp göz şişkinliğini ve yüz şişkinliğini alıyor. Fazla tuz ve baharat tüketimi suyun deri altında tutulmasına sebep olurken kahve bir enerji deposu olarak bunları ortadan kaldırıyor.

Cildinize Tazelik Katıyor

Kahve kürü olarak da adlandırılan kahve peelingi kahvenin ufak tanecikli yapısı ve içeriğindeki kafein sayesinde cildinize tazelik veriyor. Işıltı kazandırıyor. Cildinizdeki ölü derileri atarak daha pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.Ciltteki kan dolaşımını arttırarak daha genç görünmenizi sağlıyor.

Doğal Işıltı Veriyor

Kahve peelingi ile cildiniz aydınlanıyor. Adeta doğal bir highlight etkisi meydana geliyor. Leke görünümleri azalıyor ve koyu lekeler ile ortaya çıkan renk eşitsizliğini gidermenize yardımcı oluyor. Kahve telvesi, cildinizin tonunun eşitlenmesine yardımcı oluyor ve düzenli kullanımda cilt lekelerinizde belirgin bir aydınlanma oluyor.

Cilde Göre Kahve Maskesi Tarifi

Evet kahve peelinginin, kürünün ya da maskesinin cilt bakımında önemli faydaları var. Peki bu kahve maskesi nasıl yapılır?

Kahve maskesi cilt türüne göre ufak değişiklikler gösterir. Bu zaten bütün maskelerde vardır. Eğer karma bir cilt yapınız varsa sade bir kahve yapın ve için. Dibinde bir parça kahve ve telve bırakıp çok az suyla karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. 10 dakika telve maskesini cildinizde beklettikten sonra ılık bir suyla durulayın ve nemlendirici sürün.

Hassas ve kuru bir cildiniz varsa 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile bir yemek kaşığı kahve telvesini karıştırın. Cildinize masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yıkayın. Nemlendirici bir krem sürün.

Yağlı bir cilt yapınız varsa 1 tatlı kaşığı limon, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı telveyi karıştırın. Cildinize masaj yaparak uygulayıp 10 dakika sonra durulayın ve nemlendirici sürün.

Bütün cilt türlerinde kahve peelinginin haftada bir yapılması yeterlidir. Düzenli yaptığınız ve uygulama sonrası nemlendirici kullandığınız taktirde birkaç haftada değişikliği fark edeceksiniz. Cildinizin daha canlı, daha parlak ve daha genç görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir